• PRL w naszej szkole

W naszej szkole, pod opieką p. Cecylii Kwiatkowskiej, zorganizowaliśmy wystawę z minionej epoki PRL. Jest to miejsce unikatowe, w którym młodzi oswoją się z przeszłością rodziców, a starsze pokolenia przypomną sobie jasne i ciemne strony PRL-u.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  naszej wystawy wypełnionej pamiątkami, przedmiotami i symbolami przeszłości. Wystawa nie przedstawia chronologii wydarzeń lecz jest tłem do opowiedzenia historii i realiów życia w PRL. To unikaty nam bliskie, a zarazem z odległej już dla nas epoki.

Do wystawy przyczynili się uczniowie klas 7 i 8 oraz nauczyciele.

• Kolejne działanie wolontariatu

W roku szkolnym 2021/2022 w SP w Warszowicach powstało Szkolne Koło Wolontariatu. W skład Koła wchodzą opiekunowie oraz uczniowie szkoły z klasy 6 oraz klas 7 i 8.  Łącznie do pracy w Szkolnym Kole Wolontariatu zaangażowało się 35 uczniów. Zasadniczym Celem Szkolnego Koła Wolontariatu jest przed wszystkim zaangażowanie młodzieży do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Wolontariusze przeprowadzili już kilka akcji w których pomogli chorym, ubogim i potrzebującym ludziom a także nie zapomnieli o zwierzętach przebywających w schronisku.

Jedną z ostatnich akcji, która została przeprowadzona w ramach działalności Koła to rozprowadzenie palm wielkanocnych, które wolontariusze samodzielnie przygotowali w ramach lekcji religii. Wolontariusze przynieśli ogrom gałązek, z których powstały prawdziwe palmy wielkanocne. W Niedzielę Palmową przed kościołem parafialnym  św. Mikołaja w Warszowicach każdy mógł otrzymać palmę. Dowolną kwotę można było wrzucać do puszek przywiezionych z Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. W ramach tej akcji zebrano piękną kwotę, która mile zaskoczyła wszystkie zaangażowane osoby w tym przedsięwzięciu. Zebrana suma to 3787, 50. Wszystkie pieniążki przekazano dla chorych przebywających w hospicjum. Cieszymy się z efektów tej oryginalnej akcji i mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów uda nam się zebrać imponującą sumę.