• Wyniki zbiórki charytatywnej

Najmilsi! Nie tak dawno temu w naszej szkole zorganizowano zbiórkę charytatywną na rzecz #ZUZAWALCZĄCA - Zuzi Polak z Pawłowic.

Właśnie otrzymaliśmy wiadomość wraz z podziękowaniami z Fundacji "Iskierka" za pomoc i zaangażowanie w akcję.

To dzięki wam udało się nam zebrać ponad 2200 zł!! Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział w zbiórce :)

• Zbiórka Wolontariacka

"Podaj pomocną dłoń" - pod takim hasłem młodzież Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Warszowicach z wielkim zaangażowaniem zebrała i przekazała dla uczennic z ZS nr 3 Specjalnych im J. Korczaka w Pszczynie - oddział w Pielgrzymowicach wiele artykułów szkolnych, dekoracyjnych a także pomocy dydaktycznych do zajęć.

Serdecznie podziękowania kierujemy do nauczycieli zaangażowanych w zbiórkę - P. Doroty Klos, P. Magdaleny Stachowicz, P. Moniki Poźniak oraz
            P. Dyr. Anny Foks, a także uczniów tej szkoły za wsparcie i zrozumienie dla potrzeb. Tym samym uczymy mądrze pomagać Innym!

• Konkurs Piosenki Świątecznej - pora na głosowanie!

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na piosenkę świąteczną, który tym razem został przeniesiony do świata cyfrowego. Wszyscy uczniowie, w czasie wigilijek klasowych, będą mieli okazję posłuchać oraz zobaczyć występy wszystkich uczestników konkursu, a następnie oddadzą swój głos na jednego z nich.

Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom odwagi, pomysłowości oraz talentu!

• Święta po niemiecku

Na lekcjach języka niemieckiego w klasach ósmych praca zespołowa idzie pełną parą. Powstały ręcznie robione kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim. Kim są adresaci? Uczniami Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu. Z Niecierpliwością czekamy na kartki zwrotne od jeszcze nieznanych rówieśników! :)

• Starożytna Grecja

Uczniowie klasy piątej przedstawili żywą lekcję historii o starożytnej Grecji. Pokazali i opowiedzieli, co dziś zawdzięczamy Grekom, a mianowicie: demokrację, igrzyska olimpijskie i pięciobój olimpijski oraz cykliczność ich organizacji. Oprócz tego filozofię wraz z opowieściami o bogach i bohaterach, matematykę czy astronomię. Przedstawili również, w jaki sposób tworzył się teatr, rodzaje sztuk teatralnych i ubiór aktorski. I na koniec należy wspomnieć o wspaniałej i smacznej kuchni greckiej, która opierała się na zbożach, orzechach, oliwkach i miodzie. Grupa gastronomiczna pozwoliła nam posmakować specjałów greckich m.in. Tiganites (placki greckie) z oliwą, figi, winogrona, ser grecki, migdały czy przepyszne pączki.

Lekcja była ciekawa, baśniowa i smaczna.

• Mikołajki 2021

Jak co roku, również do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze swoją gwardią, aby odwiedzić uczniów i uczennice wszystkich klas i orozmawiać z nimi. Społeczność szkolna nie była obojętna i również postanowiła zaakcentować ten dzień kolorem czerwonym i mikołajkowymi doatkami. W galerii możecie zobaczyć efekty.

• Dzień Piżamy

W środę 24 listopada w naszej szkole zorganizowano Dzień Piżamy. W tym dniu każdy mógł przyjść do szkoły w swojej ulubionej piżamie, szlafroku czy kapciach. Na korytarzach zrobiło się wesoło i kolorowo, a co dziwne - nikomu wcale nie chciało się spać. Wręcz przeciwnie, wszyscy chodzili zadowoleni i uśmiechnięci. Akcja ta pomogła uwrażliwić uczniów na potrzeby dzieci walczących z chorobą nowotworową. Przy tej okazji uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz Zuzanny Polak. Mieszkanka Pawłowic choruje na raka. Więcej informacji o chorobie Zuzi można znaleźć na FB z #ZUZAWALCZACA. Puszkę fundacji Iskierka przekazaliśmy tacie Zuzi, który zawiózł ją do Fundacji i tam zostanie ostatecznie podsumowana nasza akcja.

Zuziu, pamiętamy o Tobie. Trzymamy mocno za Ciebie kciuki, abyś szybko wróciła do zdrowia. Jesteś dzielna!