• Święta w naszej szkole

Piątek 22 grudnia upłynął w prawdziwie świątecznej atmosferze. Rozpoczęliśmy klasowymi wigilijkami, po czym wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie oprócz jasełek wspólnie kolędowaliśmy. W tym roku klasa piąta przygotowała montaż słowno-muzyczny pod tytułem: "A Ty, czego szukasz pod swoją choinką?" Kolejne scenki z dnia codziennego miały skłonić zebranych do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne, o czym niestety zapominamy w codziennym pędzie. Po chwili wzruszeń przyszedł czas na radosne kolędowanie, które urozmaicone zostało "miganymi" kolędami, za sprawą Szkolnego Klubu Migowego, którego opiekunem jest p. Edyta Lala-Koczy. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i raz jeszcze życzymy Wesołych Świąt! Pamiętajcie, że najlepsze prezenty ukryte są w Waszych sercach! Dzisiejszy występ uczniowie przygotowali pod opieką pań: M. Karkoszki, M.Poźniak oraz M. Stachowicz.

• Dzień Pluszowego Misia w młodszych klasach

Z okazji Święta Pluszowego Misia odbył się konkurs plastyczny w klasach 1-3. Podzielony był na dwie kategorie miś rysowany oraz miś wyklejany. Jury w składzie Pani Barbara Kokoszka i Pani Barbara Adamczyk wyłoniły zwycięzców:

Pierwsza kategoria:

Mikołaj Markiewicz kl. 1 a

Anastazja Rokita kl. 2 a

Julia Owczarek 3 b

Melania Krzowska 3 b

Milena Lala 3 b

Karolina Prządka 3 b

Druga kategoria:

Zuzanna Gaciek 1 a

Jakub Ilge 1b

Piotr Lipus 1 b

Wojciech Ziarno 1 b

Wojciech Krupka 1 b

Nina Szeremet 2 a

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Udział uczniów 7b w międzynarodowym konkursie

Uczniowie klasy 7B wzięli udział w Konkursie "Náboj Junior", przeznaczonym dla czteroosobowych drużyn z takich krajów jak Czechy, Słowacja, Belgia, Hiszpania, Chorwacja, Holandia i Polska. Warszowicką szkołę reprezentowali: Malwina Dziewirz, Justyna Godziek, Xavier Muc, Szymon Galik, Rafał Zięba, Piotr Herman, Paweł Kremiec, Oskar Filipczak-Kuciński. Dla okręgu, do którego należą Warszowice, konkurs był zorganizowany w V Liceum Matematyczno-Informatycznym w Bielsku-Białej. Wystartowało w nim 10 drużyn. Celem konkursu było rozwiązywanie zadań wymagających innowacyjnego i logicznego myślenia. Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań. Zasadą jest, że we wszystkich państwach drużyny rozwiązują zadania w tym samym czasie. Uczniowie mogą też ocenić swoje umiejętności w skali międzynarodowej.

• Co słychać u pierwszaków?

6 grudnia klasa 1a świętowała Mikołajki podczas udziału w warsztatach robienia pizzy. Dzieci w strojach kucharzy odkrywali swoje talenty kulinarne. Bardzo dziękujemy Trattorii La Uniwar za rewelacyjną organizację i profesjonalne podejście do zajęć.

A na lekcjach techniki, uczniowie klasy 1a, wykorzystując jesienne dary pozbierane w październiku, wykonali piękne laleczki. Oto ich efekt końcowy pracy.

• Warsztaty cukiernicze

W środowe popołudnie członkowie szkolnego  koła wolontariatu  uczestniczyli w warsztatach cukierniczych „Świąteczne słodkości” zorganizowanych przez: GOK Pawłowice oraz  mieszkanki Warszowic panie: Izabelę Rajwę, Elżbietę Lalę i Alinę Juzyk.

Uczestnicy, pod okiem p. Aliny Juzyk, z wielkim entuzjazmem przystąpili do przygotowania smakowitych pierników.  Najpierw wyrabiali i wałkowali ciasto, by potem za pomocą foremek wykrawać różne kształty. Po upieczeniu ciastka trafiały do dekorowania. Lukier i czekoladowa polewa lały się strumieniami. W ruch poszły posypki oraz cukrowe pisaki. Każdy pracował z pełnym zaangażowaniem. Nie zabrakło także  degustacji świątecznych wypieków.

Bardzo dziękujemy paniom: Alinie, Eli i Izie za profesjonalizm, poświęcony nam czas i miłą świąteczną  atmosferę.

Liczymy na powtórkę w przyszłym roku