• Dzień Seniora

Dnia 22 marca 2022 roku w sali OSP odbyło się spotkanie seniorów naszej miejscowości. Na tę okazję uczniowie klasy 1a przygotowali przedstawienie na podstawie bajki pod tytułem „Jaś i Małgosia”. Dzieci złożyły piękne życzenia, wyrecytowały wierszyki oraz zaśpiewały piosenki dla wszystkich babć i dziadków.

W tym dniu odbył się również kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez uczniów klasy 7b pod opieką p. Iwony Cholewy. Dzięki przygotowanym przez nich ozdobom, udało uzbierać się ponad 800 zł na rzecz osób uciekających z Ukrainy.

Dziękujemy!

• Bajkowy Teleturniej

"Bajkowy teleturniej" to tytuł spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie i uczennice klas drugich, zorganizowane we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Warszowicach (16.03.2022 r.) Zadania z jakimi zmagali się uczniowie to memory, kalambury, puzzle.

• EKO SZKOŁA - kolejna odsłona!

W ramach projektu ''EKO SZKOŁA'', pod opieką p. Barbary Kiełkowskiej-Holeksy, w naszej placówce została zorganizowana zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju.

Zgromadziliśmy spore ilości karmy, środków czystości, zabawek i innych akcesoriów, które zostały przekazane do schroniska przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w jakich warunkach przebywają bezdomne psy i koty, poznali zwyczaje zwierząt oraz dowiedzieli się na czym polega praca w schronisku.  Wizyta ta była niecodzienną lekcją wrażliwości.

Za zaangażowanie i zrozumienie potrzeb czworonogów otrzymaliśmy piękne podziękowania.Cieszymy się, że los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję!

• Pierwszy dzień wiosny

Dziś mamy pierwszy dzień wiosny. W naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, zorganizowany został z tej okazji "no backpack day" - czyli dzień bez plecaka. Wszystkie lekcje odbywały się zgodnie z planem, a więc zadaniem uczniów było w ciekawy, zabawny i kreatywny sposób zapakować i przynieść do szkoły swoje podręczniki zeszyty i niezbędne pomoce naukowe.

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych odpowiedzialni byli za przygotowanie marzanny, którą następnie wszyscy obecni w szkole poszli pożegnać, jako znak odejścia zimy.

Dodatkowo, uczniowie i uczennice klasy drugiej, wzięli udział w klasowym konkursie, zorganizowanym przez swoją wychowawcznię p. Magdalenę Magdziak-Tyszko, w czasie którego zmagali się z wiosennymi zagadkami.

Poniżej znajduje się relacja z tych wydarzeń.

• St. Patrick's Day w naszej szkole

17 marca jest dniem Świętego Patryka, patrona Irlandii i Nigerii.

Uczniowie naszej szkoły również postanowili dołączyć się do obchodów ubierając się na zielono. Jest to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Specjalnie z tej okazji, dla uczniów klas I-III zorganizowany został konkurs na czapkę irlandzkiego skrzata - Leprechaun'a, który również kojarzony jest z tym krajem.

Starsi uczniowie natomiast, mogli sprawdzić swoją znajomość tego święta w quizie on-line. Zorganizowanym w czasie lekcji.

A tak prezentowali się nasi uczniowie i uczennice!

• Bale przebierańców 2022 - podsumowanie

Ferie już z nami, a tym samym semestr zimowy został zamknięty. Ruszamy do przodu z nową siłą! Ale chwileczkę… Zanim wpadniemy w wir kolejnego półrocza, powspominajmy trochę.

Dzieci z klas 1-3 pożegnały semestr zimowy, przybywając do szkoły w przepięknych strojach. Nasze mury zapełniły uśmiechnięte ANIOŁKI, do stołu zasiadły majestatyczne KRÓLOWE i roztańczone KSIĘŻNICZKI. Nie zabrakło dostojnych KSIĄŻĄT. Każda niewinna istota miała swego STRÓŻA, który pilnował bezpieczeństwa i porządku. Ilość postaci była niezliczona, a czasem nawet trudno było zgadnąć, kto kryje się pod niezwykłym kostiumem. Nikt nie zawiódł, bowiem każdy uzbrojony był w odpowiednią dawkę dobrego humoru. Dzięki temu zabawa była świetna.

Warto wspomnieć o tych, których widać mniej, a którzy to wszystko zorganizowali – nasi nauczyciele. Dziękujemy za ich zaangażowanie!

Dziękujemy również Wam, Kochani Rodzice, bo i Was nie widać, a jesteście naszymi wielkimi bohaterami, bez których ten bal nie mógłby się odbyć.

W tym dniu po naszej szkole krążyły również dwie zamaskowane  wysłanniczki Amora. Dziękujemy Wam dziewczyny za gotowość do niesienia tych wszystkich listów. Dzięki Wam na twarzach wielu zagościł uśmiech, a serce zaczęło bić szybciej😊

• Karnawał 2022 w klasie 1A

W piątek, 11 lutego zorganizowaliśmy sobie klasowy bal przebierańców. Dzieci wcieliły się w różne postacie z bajek, filmów i komiksów. Był Czerwony Kapturek, Cyganka, Księżniczki, Koty i Rekin. Na bal przybyli średniowieczni rycerze. Kilku chłopców chętnie odegrało współczesną postać Spider-Mana. Naszego bezpieczeństwa pilnował żołnierz sił specjalnych, a nad wszystkim czuwało dwóch funkcjonariuszy policji.

Wszyscy świetnie się bawili i tańczyli. Dzieci zatańczyły też taniec kotylionowy.

Pełni radości i zadowolenia udaliśmy się na ferie.

• Zdalne lekcje w-fu

W trakcie nauczania zdalnego, podczas lekcji w-fu, klasy 5, 6, 7-dziewczyny oraz 8-dziewczyny miały za zadanie stworzyć prezentacje nt. "Zainteresowań sportowych". Oto wyniki ich pracy: