• Koło wolontariatu - podsumowanie akcji

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali zbiórkę makulatury i nakrętek. Do akcji zaprosiliśmy także mieszkańców Krzyżowic. Zbiórka ta została zorganizowana na rzecz Tymoteusza Marka, który walczy o zdrowie od czwartego roku życia.  Pojawiła się szansa na wyleczenie nowatorską metodą za milion złotych, dlatego i my postanowiliśmy mieć swój udział, aby wesprzeć Tymka i jego rodzinę.

Cieszymy się, że udało nam się także zebrać sporą kwotę, aby zasilić konto Tymka. Oto podsumowanie akcji.

Zebraliśmy dwa pełne kontenery makulatury, co łącznie dało 3880kg. Niemal codziennie pod szkołę podjeżdżali ludzie chcący pomóc Tymkowi. Po sprzedaży makulatury konto wzrosło o 1358 złotych.

Po zakończonej zbiórce makulatury zaczęliśmy zbierać w szkole nakrętki. Nie spodziewaliśmy się takiej ich ilości! Łącznie z uczniami z Krzyżowic zebraliśmy 620 kg nakrętek. Po ich sprzedaży  konto wzrosło o 310 zł.

Serce rośnie, gdy tylu ludzi chce pomagać! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję charytatywną :)

• Kamienie na szaniec

W ostatnim czasie klasa 8a miała przyjemność zaznajomić się z utworem Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Efektami omawiania powyższej książki są lapbooki, które uczniowie wykonali w czasie zdalnego nauczania. Trzeba dodać, że część z młodzieży zdecydowała się na stworzenie lapbooka w wersji online, które będą również dostępne. Uczniom klasy 8a należą się ogromne brawa za cieszący oko efekt ich pracy :)

• Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w rządowym projekcie "Laboratoria przyszłości". W jego ramach zakupione zostaną sprzęty do druku 3D, studia nagrań oraz pracowni technicznych. Gdy tylko skompletujemy wszystkie pomoce, ruszymy z nowatorskimi działaniami na terenie naszej szkoły.

• Kampania wyborcza na ostatniej prostej!

Wielkimi krokami zbliża się czas, aby obecny Samorząd Uczniowski oddał władzę i dał się wykazać siódmoklasistom.

W związku z tym, wszyscy kandydaci do nowego składu Samorządu Uczniowskiego już jakiś czas temu przygotowali kampanie wyborcze, plakaty i prezentacje. Poniżej możecie zapoznać się z ich kandydaturami i pomysłami!

Polecamy powiększyć sobie zdjęcia - lepiej zobaczycie treść plakatów :)