• Pumpkin Day

27.10 obchodziliśmy w naszej szkole 'Dzień Dyni'. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat dyni w dyniowym quizie, rywalizowali w układaniu dyniowych puzzli, a w czasie przerw mogli wykonać zabawne zdjęcia na tle dyniowych faktów.

• Wycieczka do zamku w Mosznej

24.10.2022 klasy 6a, 6b oraz 7 wraz z opiekunami wybrały się do Zamku w Mosznej, gdzie uczniowie i uczennice wzięli udział w zajęciach związanych z historią oraz magią. Trzeba wiedzieć, iż pałac ma szczególną budowę, gdyż,  jak mówi jedna z legend, główny budowniczy zamku Franz Hubert Tiele-Winckler bardzo uważał, by wież było właśnie 99, bo gdyby było ich sto, musiałby utrzymywać garnizon wojska. Inna historia mówi, że ród miał 99 majątków i hrabia postanowił dać temu wyraz w liczbie wieżyczek. Oto fotorelacja z wycieczki:

• Lektura z pomysłem

Nie od dziś wiadomo, że część uczniów na hasło: „lektura”  reaguje- delikatnie mówiąc - bez entuzjazmu. Dlatego klasa 5 już pierwszą lekturę obowiązkową: „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” podsumowała w ciekawy sposób. Zamiast klasycznego sprawdzianu z lektury, uczniowie w małych drużynach sprawdzili swoją wiedzę, mierząc się z 10 stacjami zadaniowymi. Każda koperta kryła w sobie różnego typu zadania np. krzyżówkę, wykreślankę, czytanie ze zrozumieniem, które bezpośrednio odnosiły się do treści omówionej na lekcjach lektury. Ponadto chętni uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością, tworząc makiety magicznego świata Narnii.  Nie zabrakło szafy, zimowych pejzaży, kamiennego stołu a nawet świecącej latarni! Zobaczcie zresztą sami jak pomysłowi są nasi piątoklasiści!

• Biblioteka na nas czeka!

W poniedziałkowe południe w Bibliotece Publicznej w Warszowicach, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy 4, pt. „Rodzaje i funkcje katalogów bibliotecznych”. Najpierw uczniowie poznali podział księgozbioru na: literaturę piękną i popularno-naukową i zasady jej porządkowania - system klasyfikacji dziesiętnej. Potem dowiedzieli się, co oznaczają „magiczne numerki” znajdujące się na grzbiecie książki i karcie katalogowej. Z racji tego, że w bibliotece nie ma już tradycyjnego katalogu kartkowego, bibliotekarka zaprezentowała uczniom i omówiła kartę katalogową w katalogu on-line. Uczniowie poznali także  sposoby wyszukiwania książek na półce.

Dzięki lekcji bibliotecznej uczniowie poznali naszą placówkę, poczuli się w niej swobodnie i mamy nadzieję, że wielu z nich jeszcze nie raz do nas wróci.

• Dzień Edukacji Narodowej 2022 r.

W piątek, 14 października miała miejsce akademia z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej, która została podzielona na dwie części. Według szkolnej tradycji, w tym również dniu pierwszoklasiści od lat przystępują do oficjalnego pasowania na uczniów naszej szkoły.

Pod opieką i przewodnictwem p. Barbary Bodio - wychowawczyni pierwszaków, przenieśliśmy się na "szerokie wody", gdzie spotkaliśmy młodych marynarzy oraz usłyszeliśmy wiele interesujących faktów o uczniach pierwszej klasy.

Po uroczystym pasowaniu pierwszaków dokonanym przez panią dyrekor Annę Foks, rozpoczęła się druga część akademii poświęcona obchodom DEN.

Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy IIIa wystąpili na scenie, prezentując wierszyki, piosenki oraz składając wzruszające życzenia wszystkim zgromadzonym na sali nauczycielom, pracownikom oraz emerytom pracującym w naszej szkole.

• Jesień w klasie

Dzisiaj do naszej klasy zawitała Pani Jesień. Przyniosła nam w prezencie swoje dary, którymi udekorowaliśmy salę. Wszyscy zaangażowaliśmy się w pomoc Jesieni. Warzywa, owoce i kasztany pięknie ułożyliśmy w kąciku. Z liści zrobiliśmy dywan, a z ziemniaków - ludziki i zwierzęta. Prace sprawiły nam wiele radości. Ten jesienny dzień uhonorowaliśmy klasowym konkursem recytatorskim, prezentując wiersz Marka Głogowskiego "Pora wesoła". To był naprawdę udany dzień!

Uczniowie klasy 2A

• Wycieczka klasy 3a

5 października klasa 3a pojechała na wycieczkę z okazji Dnia Chłopaka, co stało się już coroczną tradycją tej klasy.

Uczniowie zwiedzili Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, gdzie dowiedzieli się jak kiedyś powstawały książki. Na koniec samodzielnie wykonali swoje notatniki.