• Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów

            W kwietniu, uczniowie klasy pier,wszej wzięli udział w zajęciach bibliotecznych,
            podczas których dowiedzieli się co to jest biblioteka oraz jakie obowiązują tam zasady. Zapoznani zostali również ze szkolnym księgozbiorem dla najmłodszych, a następnie zostali pasowani na „Czytelników Biblioteki Szkolnej”. Każdy nowo pasowany czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książeczkę. Na zakończenie pierwszaki zobowiązały się do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i do korzystania z jej zasobów. 

          • „Gadajcie, jak dawniej we wsi pracowano”

            W ramach Miesiąca Języka Ojczystego, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie ogłosił VIII Ogólnopolski Konkurs na Gadkę „Gadajcie, jak dawniej we wsi pracowano”. Nasza szkoła przystąpiła do tego konkursu w składzie: Paulina Godziek, Justyna Godziek oraz Natalia Otręba.

            Indywidualne występy uczennic, które przygotowane zostały przez p. Dorotę Klos, zostały nagrane w szkolnym studiu nagrań przez p. Teresę Buchtę, a grafikę opracował członek Samorządu Uczniowskiego - Rafał Szymura (udało się to dzięki sprzętowi z Laboratoriów Przyszłości). Następnie wszystkie trzy nagrania zostały wysłane do organizatorów konkursu.

            Okazało się, że Natalia zakwalifikowała się do finału i 28 kwietnia br. weźmie udział w gali finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego!!

            Teksty autorskie zostały napisane przez p. Annę Foks,  p. Stanisława Stencla oraz p.Dorotę Klos.

            Ponieważ regulamin konkursu zabrania publikowania nagrań przed rozstrzygnięciem finałowym, występy naszych uczennic umieścimy na stronie szkoły w poźniejszym terminie.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu, a Natalii życzymy sukcesu w finale.

             

          • Kolejny etap turnieju BRD

            18 kwietnia br. nasza szkoła wzięła udział w kolejnym etapie turnieju BRD - etapie powiatowym. Reprezentowały nas drużyny w dwóch kategoriach:

            młodsza - Lena Kremiec, Marcelina Godziek, Adrian Lasek i Kamil Kuś

            starsza - Bartosz Lipus, Filip Gojny i Dawid Kuś

            Uczniowie z kategorii młodszej zajęli II miejsce, natomiast chłopcy w kategorii starszej zajęli I miejsce i 25 kwietnia będą reprezentować szkołę w zawodach regionalnych.

            Duże osiągnięcie przypadło Bartoszowi Lipusowi, który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce indywidualnie. Po raz kolejny nad uczestnikami czuwały p. Serwotka oraz p. Kazoń.

            Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki w następnym etapie!!

          • Nasze osiągnięcia w konkursach

            W kwietniu, kiedy wspominamy kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II, uczniowie naszej szkoły, przygotowywani przez p. Małgorzatę Poźniak, wzięli udział w konkursach wiedzy o Papieżu Polaku. Pierwszy z nich odbył się 4 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Od wielu lat w ZSO w Pawłowicach organizowany jest Dzień Papieski pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice, w którym chętnie bierzemy udział. Uczniowie klas 8a i 8b sumiennie przygotowywali się do konkursu wiedzy o Janie Pawle II.

            Miło nam poinformować, że Anna Kremiec z klasy 8b zajęła w nim I miejsce a Błażej Stawarczyk z klasy 8a zajął miejsce III.

            Kolejne zmagania miały miejsce 13 kwietnia na terenie Remizo – Świetlicy przy OSP w Rudziczce. Tam, został zorganizowany już po raz XXI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II i Benedykcie XVI pod Honorowym Patronatem wójta Gminy Suszec. W konkursie wzięło udział 11 szkół z Powiatu Pszczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali Anna Kremiec, Karolina Szulik i Błażej Stawarczyk. Nasi uczniowie pracowali bardzo dzielnie i zdobyli I miejsce. Gratulujemy!

          • BRD

            31 marca br. nasza szkoła, pod opieką p. Sabiny Serwotki, p. Moniki Kazoń oraz p. Adriana Mencnera, zorganizowała konkurs wiedzy BRD dla uczniów szkół gminy Pawłowice, w którym wzięło udział 6 drużyn w grupie wiekowej starszej i 5 drużyn w grupie młodszej. Celem konkursu było zaprezentowanie wiedzy z zakresu zasad i przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test wiedzy, wykazać się umiejętnościami praktycznymi i zaprezentować umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Po zaciętej rywalizacji nasze drużyny w składzie: Adrian Lasek, Kamil Kuś, Marcelina Godziek, Lena Kremiec – drużyna młodsza, Dawid Kuś, Bartosz Lipus, Filip Gojny – drużyna starsza zajęły I miejsca i 18 kwietnia będą reprezentować naszą Gminę w kolejnym etapie - powiatowym. 

            Zwycięzcom gratulujemy!!!

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i sponsorom za pomoc w organizacji nagród.

          • Lektura na wieszaku

            W ramach innowacji Lektura z pomysłem klasa 5a kolejny raz kreatywnie podsumowała omówioną na lekcjach języka polskiego lekturę. Tym razem uczniowie zebrali najistotniejsze fakty dotyczące Katarynki B. Prusa. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że w czasie przygotowywania swoich wieszaków utrwalili treść i problematykę lektury, co znalazło również odzwierciedlenie w wysokich notach ze sprawdzianu.  

            Lekturowe wieszaki piątoklasistów możecie zobaczyć na zdjęciach. 

          • Nowe przygody Kajka i Kokosza

            Uczniowie klasy 4 a w ramach podsumowania pracy z lekturą przygotowali własne komiksy. Najpierw podczas lekcji wspólnie ustaliliśmy kryteria sukcesu, czyli składniki decydujące o ocenie. Były nimi: kreatywność autora przy wymyślaniu nowej przygody Kajka i Kokosza, określenie minimalnej ilości obrazków, wykorzystanie wszystkich typów komiksowych dymków oraz ogólna estetyka pracy. Uczniowie zaprezentowali swoje prace na lekcji i wspólnie dokonali ich oceny.  

            Zdecydowanie w 4 a mamy wielu uzdolnionych plastycznie uczniów, o czym możecie się przekonać, oglądając zdjęcia ich prac. 

    • Galeria zdjęć

        brak danych