• Zakończenie roku i pożegnanie klas ósmych 2022

            24 czerwca 2022 r. był nie tylko dniem zakończenia roku szkolnego, ale również dniem pożegnania naszych ósmoklasistów. Pierwszą część spotkania, po raz pierwszy, poprowadziła pani Dyrektor Anna Foks. Po wpis do Złotej Księgi zaprosiła najlepszych uczniów, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, brali udział w konkursach oraz byli zaangażowani w życie klasy i szkoły. Taki wpis jest jednym z najważniejszych wyróżnień w naszej szkole.

            Drugą część poprowadzili wychowawcy klas ósmych, pani Teresa Buchta oraz pan Andrzej Skrobol. Wręczyli oni nagrody absolwentom, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Na scenę zostali zaproszeni również Rodzice, którym wychowawcy podziękowali za wieloletnią i owocną współpracę.

            Oficjalną część akademii zakończył występ chórku siódmoklasistek, które pod opieką pani wicedyrektor Iwony Cholewy zaśpiewały absolwentom pożegnalne piosenki.

            Następnie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili Galę Rozdania Uczniowskich Oscarów m. in. w takich kategoriach jak: Ostoja Spokoju, Talent Wszechstronny, Boso Przez Świat, Złoty Ciuszek, Złoty But, Złoty Mikrofon i inne.

            Ostatnią część poprowadzili sami absolwenci, którzy pod okiem pani Buchty przygotowali skecz pt. "Oczami ósmoklasisty". W zabawny sposób przedstawili oni swój punkt widzenia na szkolną codzienność oraz Grono Pedagogiczne. Nie brakowało łez - czy to tych ze śmiechu, czy ze wzruszenia.

            Absolwentom dziękujemy za wspólne wspomnienia oraz życzymy dalszych sukcesów!

          • Z fizyką za pan brat!

            Uczniowie klas ósmych, w ramach lekcji fizyki, prezentowali klasowe projekty fizyczne, w ramach których opracowywali zagadnienia z podstawy programowej i swoje zainteresowania.

            Ostatnio gościli w klasie piątej. Laura Ziebura zaprezentowała tematykę prądu elektrycznego oraz bezpiecznego korzystania z niego, jednocześnie omawiając zasady pierwszej pomocy przy porażeniu prądem. Bartosz Pisarek opowiedział o historii wynalazku jakim jest silnik parowy i przeprowadził doświadczenie z własnoręcznie zbudowaną łodzią z napędem parowym. Uczniowie klasy piątej z wielką fascynacją wysłuchali starszych kolegów za co im dziękują i zapraszają ponownie. 

          • Pajączek na rowerze

            Uczniowie klasy czwartej, w ramach lekcji języka polskiego, wykonali pudełka związane z lekturą "Pajączek na rowerze". Oto ich prace.

          • Od dziś z książką "za pan brat"

            Uczniowie klas Ia i Ib stali się pełnoprawnymi członkami biblioteki szkolnej.
            13 czerwca odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą zasad wypożyczania książek oraz zapoznały się z zasobami biblioteki. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowy dyplom oraz prezent w postaci książeczki.

          • LAUREACI KONKURSU "Nie ma kaleki - jest człowiek."

            8 czerwca 2022r. w pielgrzymowickim oddziale Szkoły Specjalnej odbył się wernisaż nadesłanych prac na XI edycję konkursu plastycznego pt: „NIE MA KALEKI - JEST CZŁOWIEK”.

            Konkurs został zorganizowany przez Fundację "Moja Przyszłość" przy współpracy ZS nr 3 Specjalnych im. J. Korczaka przy DPS w Pielgrzymowicach w ramach projektu pt: Bez barier: JESTEM - DZIAŁAM - TWORZĘ, dofinansowanego z Gminy Pawłowice. W tym szczególnym roku 100. rocznicy Powstania Instytutu Pedagogiki Specjalnej i motta M. Grzegorzewskiej „Nie ma kaleki - jest człowiek" do konkursu zgłoszono 57 prac ze szkół podstawowych oraz zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych.

            Prace konkursowe i laureatów wyłonili studenci I roku 2 stopnia Pedagogiki osób niepełnosprawnych z arteterapią na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie przy udziale Pani dr Magdaleny Bełzy-Gajdzicy. 

            Wyniki wyboru są następujące: 

            I miejsce - OLIWIA KAWA  (praca nr 30)

            Praca konkursowa- Hanna Wowra (praca nr 23) 

            Praca konkursowa- Dawid Kuś  (praca nr 24) 

            Praca konkursowa- Bartosz Molenda (praca nr 25) 

            Praca konkursowa- Alicja Kornak (praca nr 26) 

            Praca konkursowa-  Klaudia Fojcik (praca nr 27) 

            Praca konkursowa-  Klaudia Pisarek (praca nr 28) 

            Praca konkursowa-  Wiktoria Herman (praca nr 29) 

            Serdecznie Gratulujemy!

            Organizatorzy i pomysłodawcy konkursu: Magdalena Kuboszek i Dorota Prysak.

            Prace zostały wykonane pod okiem p. Barbary Adamczyk, a zgłoszone do konkursu przez p. Dorotę Klos

          • Godka i pieśniczka po ślonsku.

            Dnia 09 czerwca uczennice naszej szkoły: Paulina Godziek, Malwina Dziewirz, Justyna Godziek i Natalka Otręba, pod przewodnictwem p. Doroty Klos i p. Magdaleny Stachowicz, wzięły udział w kolejnym konkursie gwary: „XVII Wiosenne Spotkanie z Folklorem” w Pielgrzymowicach. Uczennica klasy V Malwina Dziewirz w kategorii godka zajęła I miejsce, natomiast Paulina Godziek z klasy VIIa uzyskała wyróżnienie. GRATULACJE!

            Natalka z kl. IV i Justynka z kl. V otrzymały dyplomy za udział.

          • II Kongres Samorządów Szkolnych

            Wczoraj przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Oliwia Kawa, Anna Kremiec, Jakub Cebula i Mateusz Gorzko uczestniczyli w II Kongresie Samorządów Szkolnych organizowanym przez Młodzieżową Radę Gminy Pawłowice. Podczas kongresu wszyscy wysłuchali wykładu pani Aleksandry Zachraj pracownika Urzędu Gminy Pawłowice na temat „Ekologia i my”. Część warsztatowa pozwoliła zastanowić się nad proekologicznymi rozwiązaniami w życiu codziennym. Dodatkowo Samorządy Uczniowskie miały mozliwość zaprezentowania siebie i swoich szkół. Dziękujemy pani Magdalenie Stachowicz - Opiekunce SU, za opiekę podczas wyjazdu.

          • Jeszcze tylko maraton

            Chciałoby się rzec: Jeszcze tylko … maraton i koniec szkoły.

            4 czerwca 2022 r., po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, grupa uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Warszowicach postanowiła zmierzyć się z „królewskim dystansem” – maratonem.

            Z uwagi na aurę i problemy natury technicznej bieg rozpoczął się z małym opóźnieniem (o godzinie 8:15). Uczestnicy pokonywali kolejne okrążenia, „walcząc” z dystansem oraz zmęczeniem. Regularne zmiany w biegu sztafetowym, odpowiednie nawadnianie organizmów oraz wsparcie pani dyrektor Anny Foks, Przewodniczącego Rady Gminy pana Damiana Hermana i nauczycieli pozwalały z optymizmem myśleć o realizacji wyzwania.

            Po 2 godzinach 56 minutach i 48 sekundach grupa w składzie: Paulina Tekla, Julia Galik, Karolina Lala, Laura Ziebura, Majka Kajkowska, Daniel Gogol, Szymon Foks, Kacper Podleśny, Artur Welchar, Dominik Musiolik, Anna Foks, Damian Herman, Andrzej Skrobol, Adrian Mencner, przebiegła maraton - 42km 195m.

            Radości nie było końca. Odbyła się uroczysta dekoracja „nietypowymi medalami” oraz pamiątkowymi dyplomami. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek.

          • Wychowanie fizyczne w klasach ósmych

            Po egzaminach ósmoklasisty pokazujemy, że na lekcjach wychowania fizycznego też potrafimy się bawić! 

            Na filmikach możecie zobaczyć "Belgijkę" czy "Makarenę" w wykonaniu dziewczyn z klas ósmych.

    • Galeria zdjęć

        brak danych