• Rozstrzygnięcie X edycji Konkursu plastycznego pt.: „Tradycje i zwyczaje wartością polskiej kultury”.

Wszyscy uczestnicy konkursu doskonale wiedzą, jaką wartość mają w życiu tradycja i zwyczaje. Między innymi one budują naszą kulturę, a każde następne pokolenie może z niej czerpać. Organizatorem konkursu jest Fundacja „Moja Przyszłość” przy współpracy z ZS nr 3 Specjalnych im J. Korczaka w Pszczynie - oddział w Pielgrzymowicach i Uniwersytetem Śląskim. Wszystkie prace plastyczne z placówek  zostały wyróżnione przez Społeczność Akademicką Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Wszystkie nadesłane prace w konkursie zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i nagrodami. Prace uczniów naszej szkoły możecie zobaczyć powyżej.

• 11 listopada

11 listopada - rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie Dnia Patrona naszej szkoły, na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole w przeddzień narodowego święta odbyły się zajęcia inne niż zwykłego dnia.

Spotkania odbyły się w salach lekcyjnych ze względu na obostrzenia epidemiologiczne. Każda klasa miała do wykonania listę zadań, więc nie mogliśmy się nudzić. Pierwsze z nich polegało na odświeżeniu informacji o symbolach narodowych oraz obejrzeniu bajki o Józefie Piłsudskim. Gra escape room była nie lada wyzwaniem i sprawdzeniem naszych wiadomości. Wzięliśmy również udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji organizowanej przez MEN pod hasłem Szkoła do Hymnu, a także zorganizowaliśmy szkolny festiwal pieśni patriotycznej. Na zakończenie każdy uczeń wykonał pracę plastyczną.

• Projekt "Być jak Ignacy"

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klasy IIb biorą udział w szóstej edycji programu edukacyjnego "Być jak Ignacy", którego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczenie oraz popularyzację osiągnięć polskich naukowców i wynalazców.

Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Klasa IIb zakończyła zadanie pierwsze zdobywając punkty w poszukiwaniu Ignacego. Uczniowie poznali robota Blu, który udzielał cennych wskazówek podczas realizacji kolejnych wyzwań. Oto kilka zdjęć z naszej przygody.

• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2021

W tym roku szkolnym, społeczność uczniowska naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w projekcie p. Joanny Gadomskiej ("Biologia z Blondynką") i Katarzyny Włodkowskiej ("Facetka od Polaka"). Głównymi założeniami projektu były różnorodne zajęcia, zabawy czy inne inicjatywy w czasie których uczniowie odkrywali swoje mocne strony, uczyli się jak o nich mówić czy jak się dobrze zaprezentować.

Uczniom klas I-III udało się stworzyć "Drogę na szczyt" usłaną talentami, dobrymi uczynkami czy pozytywnymi cechami. Jak również zaprojektowali i wykonali swoje "kamienie mocy", które towarzyszą im w szkolnej codzienności.

Natomiast starsi uczniowie wykonali swoje portrety z "pierwszych stron gazet", z których następnie powstały galerie na korytarzach tak, aby inni również mogli ich poznać. W szkole powstało również drzewo talentów, które mogliśmy podziwiać już jakiś czas.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę! :)

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W piątek, 5 listopada uczennice i uczniowie klas I-III mieli okazję wcielić się w swoje ulubione postacie z bajek, ponieważ w tę datę obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Na korytarzach mogliśmy spotkać księżniczki, superbohaterów, rycerzy i inne barwne postacie. Oto kilka zdjęć z tego dnia.

Klasa 1 a, będąca na zdalnym nauczaniu, również dołączyła się do naszej akcji. Efekty znajdziecie poniżej :)

• DEN 2021

14 października 2021 r. w święto Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste włączenie uczniów i uczennic klasy Ia i Ib do społeczności naszej szkoły.

W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności swoich rodziców, pierwszacy złożyli ślubowanie. Chcą być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi przyrody, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania przez dzieci, Pani dyrektor Anna Foks dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach”. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania wierszyków i piosenek.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla samych uczniów, ale również dla ich bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę wzruszenia z oczu rodziców. To była wyjątkowa uroczystość.