• "Let's count"

Uczeń klasy 7B - Szymon Galik uczestniczył w III Miejskim Konkursie  Matematyczno-Językowym w Jastrzębiu-Zdroju. Podczas 120 minut pracy nad testem, trzeba było zmierzyć się z zadaniami matematycznymi w języku angielskim oraz rozwiązać krzyżówkę, rebusy z pojęciami matematycznymi w języku angielskim. Na 28 uczestników Szymon zajął 6 miejsce miejsce.

Gratulacje za udział!

Opiekunem podczas konkursu była pani Helena Wosińska.

• „Jestem olimpijczykiem w ...”

Uczniowie z klas 7a Weronika Ziarno i Karolina Kubasiak oraz 7b Malwina Dziewirz, Justyna Godziek, Piotr Herman, Wiktor Rosiński, Xavier Muc wzięli udział w XIII edycji konkursu plastycznego organizowanego przez ZSS nr 3 w Pszczynie oddział przy Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w kolejnych edycjach konkursu.

Tegoroczna edycja zatytułowana była „Jestem olimpijczykiem w ...”
            Finał konkursu połączony z uroczystymi obchodami jubileuszu 25-lecia działalności Oddziału Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach odbył się w środę 15 maja br. Na uroczystość zostali zaproszeni uczestnicy konkursu wraz z opiekunem p. Dorotą Klos. Nasza uczennica Karolina Kubasiak z
            klasy 7a zajęła 3 miejsce wśród 40 prac konkursowych. Pozostali nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia.
            Po oficjalnych obchodach jubileuszu oraz podsumowaniu konkursu wszyscy goście zostali
            zaproszeni na słodki poczęstunek.