• Szkolne Koło Wolontariatu w akcji !

W naszej szkole po raz kolejny udało się przeprowadzić akcje charytatywne na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami po raz kolejny przygotowali palmy wielkanocne. Wolontariusze przynieśli ogrom gałązek, z których powstało wiele palm. W Niedzielę Palmową przed kościołem parafialnym  św. Mikołaja w Warszowicach każdy mógł za dowolną kwotę zakupić palmę dla siebie. W ramach tej akcji zebrano kwotę, która mile zaskoczyła wszystkie zaangażowane w to przedsięwzięcie osoby. Zebrana suma to 3 942,00 zł !! Pieniążki przekazano na rzecz chorych przebywających w hospicjum. Cieszymy się z efektów tej oryginalnej akcji i mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów uda nam się zebrać równie imponującą sumę.

Dla chorych przebywających w Hospicjum przeprowadziliśmy także zbiórkę środków czystości. Zebraliśmy kilka kartonów najpotrzebniejszych rzeczy. W minioną środę udało się wszystko dostarczyć na miejsce. Usłyszeliśmy wiele pięknych słów wyrażających wdzięczność każdemu, kto przyczynił się do okazanego dobra na rzecz chorych.  Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę dobra i pamiętajcie, że ono wraca!!

• Konkurs recytatorski

5 maja w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski dl klas 1-3. Uczestnicy prezentowali wiersze znanych, współczesnych autorów literatury dziecięcej, m.in. Wandy Chotomskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej i Danuty Wawiłow. Komisja konkursowa w składzie: p. Iwona Cholewa oraz p. Dorota Klos wyłoniła zwycięzców. Wyniki znajdziecie w zakładce "konkursy".

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!

• Wyróżnienie dla Natalii !

Natalka Otręba uzyskała wyróżnienie w finale VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę "Gadajcie jak to kiedyś we wsi pracowano" zorganizowanego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

GRATULACJE!!