• Dzień Języka Ojczystego

21 lutego w naszej szkole odbył się turniej o tytuł Mistrza Języka Ojczystego. Uczniowie klas 4-8 przystąpili do drużynowej rywalizacji. W kolejnych rundach mierzyli się z zadaniami dotyczącymi szeroko rozumianej poprawności językowej. Próbowali swoich sił w „łamańcach językowych”, słowotwórstwie, ortografii…  w konkurencjach opartych na motywach ze znanych uczniom teleturniejów. Turniej był doskonałym przykładem nauki przez zabawę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, umiejętności współpracy w zespole i rywalizacji w duchu fair play!

Wyniki w kategorii klas 4-6:

Tytuł Mistrza Języka Ojczystego- klasa 5a

2 miejsce- klasa 6b

3 miejsce- klasa 6a

Wyniki w kategorii klas 7-8:

Tytuł Mistrza Języka Ojczystego- klasa 8a

2 miejsce- klasa 8b

3 miejsce- klasa 7a

• Mamy to! XXVIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 16 lutego 2023 roku w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach miał miejsce finał XXVIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięło w nim udział 50 uczniów z 39 szkół podstawowych Archidiecezji Katowickiej. Miło nam poinformować, że w finale wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły. Byli to Jakub Nowak oraz Małgorzata Poźniak z klasy 5.

Uczestnicy finału diecezjalnego musieli najpierw rozwiązać test, który składał się z 30 pytań. Po sprawdzeniu prac okazało się, że konieczna jest ustna dogrywka, w której wzięła udział Małgosia wraz z innymi dziewczynkami.  Małgosia pokonała przeciwniczki, w ten sposób zdobyła III miejsce. Bardzo dobrze test napisał również Jakub Nowak, który zdobył VIII miejsce.

O godz. 14.00 z młodzieżą spotkał się Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Szkudło i skierował do nich pasterskie słowo. Rozdał również nagrody zwycięzcom i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństw. Serdecznie gratulujemy Małgosi i Jakubowi.

• Dzień Seniora

15 lutego 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Warszowicach mieli przyjemność wystąpić dla Seniorów z naszej miejscowości. Występ został rozpoczęty piosenką w wykonaniu uczniów z najstarszych klas, a następnie swój talent teatralny pokazała klasa 2b z przedstawieniem pt.: "Kopciuszek". Nie zabrakło również ciepłych słów i życzeń od uczniów klasy 3a. Cały występ poprowadziły konferansjerki Justyna i Natalia z klasy 5 i 6. Dziękujemy Seniorom za tak liczne przybycie i jeszcze raz życzymy 100 lat.

W najbliższym czasie pojawi się również film z przedstawienia - stay tuned! :)

• Szkolny Bal Karnawałowy

W dniu 14.02 w naszej szkole odbyły się nie tylko obchody dnia Świętego Walentego, ale, dzięki inicjatywie Rady Rodziców, również mieliśmy przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w balu karnawałowym. Sala OSP zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Tym razem nawet nasza szkolna młodzież stanęła na wysokości zadania i postanowiła zamienić codzienne stroje na szalone przebrania. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie bawili się znakomicie.

Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, a Radzie Rodziców bardzo dziękujemy za zoranizowanie tego balu:)

• Walentynka dla fajnego człowieka

Walentynki to nie tylko święto zakochanych par, ale także doskonała okazja do tego, by drobnym gestem sprawić wiele radości drugiej osobie.  Uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Wolontariatu postanowili umilić ten dzień podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach. Wspólnymi siłami wolontariuszy oraz nauczycieli powstała ponad setka czerwonych serduszek z miłym słowem, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych. Bądźmy dla siebie życzliwi- nie tylko od święta!