• Wycieczka do Katowic

17 listopada nasi uczniowie wraz z siódmoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu, tj. zwiedzili wyjątkową wystawę Body Worlds w Katowicach. Uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę biologiczną i podziwiali niezwykły kunszt budowy ludzkiego organizmu.

Natomiast 22 listopada Kopalnia Wiedzy JSW w Jastrzębiu-Zdroju zaprosiła naszych uczniów na debatę wokół dwunastu wybranych wartości. Wraz z ekspertami - edukatorami nasi uczniowie z klas siódmych i ósmych dyskutowali na tematy dotyczące roli odpoczynku, zabawy, zdrowego odżywiania się, praktycznego wykorzystania zdobywanej wiedzy i kreatywności w ich życiu.  Dyskusja była ciekawa i owocna dla wszystkich stron.

• Wieczór w bibliotece

W piątek 17 listopada w naszej szkole odbył się wieczór w bibliotece, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i Filię Biblioteki Publicznej w Warszowicach. Rozpoczęliśmy od „żywej gry planszowej”- sportowa rywalizacja wzbudziła mnóstwo emocji. Po zabawie ruchowej przystąpiliśmy do realizacji zadań z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!”. Uczniowie prześledzili historię druku od hieroglifów, po współczesne drukarki 3D. Każdy miał okazję wykonać pieczątkę z ziemniaka i za pomocą tak przygotowanych stempli „wydrukować” swoje imię. Kolejnym zadaniem była kaligrafia. Uczestnicy poznali techniki i narzędzia do kaligrafii. Niczym średniowieczni skrybowie za pomocą gęsich piór zapisywali kolejne litery, a nawet całe zdania. Część uczniów zachwyciła sztuka kaligrafii, uznali ją za bardzo relaksujące i wyciszające zajęcie. Spotkanie urozmaicone zostało również tanecznym akcentem. Organizatorami wieczoru w bibliotece były p. Elżbieta Lala, p. Dorota Klos, p. Anna Sitek-Matuszewska i p. Martyna Karkoszka.

• "Prezent pod choinkę"

Jak co roku Uczennice i Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”: w opakowanym papierem pakunkowym pudełku po butach przygotowali świąteczne prezenty dla dzieci w trudnej sytuacji w krajach za naszą wschodnią i południowo-wschodnią granicą. We wtorek 14. listopada 43 prezenty z SP Warszowice rozpoczęły swoją długą drogę przez Żory i Dzięgielów (k. Cieszyna) do swoich odbiorców w Ukrainie, Białorusi, Rumunii i Bułgarii.Mądra Księga powiada: „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu.” (Dzieje Apostolskie 20,35) Bardzo dziękujemy za udział w akcji!fb:We wtorek 14. listopada 43 prezenty przygotowane przez Uczennice i Uczniów SP Warszowice rozpoczęły swoją długą drogę do celu w ramach akcji #Prezent pod choinkę Bardzo dziękujemy za udział w akcji! ♥️

• "Poezja jest kobietą"

7 listopada br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski Poezja jest kobietą dla klas 5-8. Tematyka konkursu wpisywała się w dobiegający powoli końca „Rok Kobiet”. Uczniowie recytowali utwory takich poetek jak: Halina Poświatowska, Joanna Kulmowa, Wisława Szymborska, Danuta Wawiłow czy Ewa Lipska.

Jury w składzie: p. Anna Foks, p. Iwona Cholewa oraz p. Dorota Klos wyłoniło zwycięzców:

I miejsce:  Klara Rosińska kl. V i Justyna Godziek kl. VIIb

II miejsce:  Malwina Dziewirz kl. VIIb

III miejsce: Paweł Kremiec kl. VIIb  i Marcelina Godziek kl. V

wyróżnienia: Małgorzata Poźniak kl. VI i Nadia Pawlikowska kl. VI.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

• 11 listopada

Dnia 10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Niepodległości. Na akademii obecni byli uczniowie wszystkich klas, nauczyciele oraz dyrekcja.

W części artystycznej akademii wystąpili uczniowie klas 7a i 7b. Przedstawili obecnym wagę odzyskania przez Polskę niepodległości przed ponad stu laty oraz uświadomili, czym dla nas powinna być Polska. Po części artystycznej przeszliśmy do konkursów. Każda klasa, wraz z wychowawcami, odśpiewała wcześniej wylosowaną przez siebie piosenkę patriotyczną, a następnie zaprezentowały przygotowane rano plakaty patriotyczne. Wszystkie prace możecie podziwiać w galerii, a wyniki konkursów poznamy wkrótce!

• Wycieczka

13.10.2023 klasy 7a, 7b oraz 8 wyjechały na Dzień Otwarty 18-tej Brygady desantowopowietrznej w Bielsku-Białej. W programie było i.in.: zwiedzanie bazy wojskowej i zapoznanie się ze sprzętem wojskowym. Oto kilka ujęć:

• Jak chronić środowisko?

Październik był miesiącem nauki i rozmów na temat ochrony środowiska. Klasy I-III wykonały plakaty i wzięły udział w gminnym konkursie pt.: "Dzieci mówią "nie"! paleniu śmieci ". A oto efekty ich pracy.