• MDjO

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tego tytułu w naszej szkole odbył się miedzyklasowy konkurs wiedzy o języku polskim. Oto wyniki:

I miejsce: kl. 4a, kl. 6, kl. 7b, kl. 8

II miejsce: kl. 5

III miejsce: kl. 4b

IV miejsce: kl. 7a

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również p. Iwonie Cholewie, p.Martynie Karkoszce oraz p. Edycie Kumor za przygotowanie. Oto kilka zdjęć:

• II Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Z przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły - Rafał Szymura z klasy 8a oraz Piotr Herman z klasy 7b wzięli udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim w języku angielskim "Beyond the Horizon". Chłopcy zaprezentowali wybrane wiersze przed publicznością, co było stresującym wyzwaniem.

Jest to debiut naszej szkoły w tego typu konkursie, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że było to ciekawe doświadczenie, a występy innych uczestników pokazały nam wszystkim w jaki sposób można się zaprezentować w tego typu konkursie.

Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Pałacu Młodzieży im. A. Kamińskiego w Katowicach, co było dla nich ciekawym przeżyciem.

• Bal karnawałowy

13 lutego br. miał miejsce bal karnawałowy, który jednocześnie był również swoistym pożegnaniem z karnawałem, powszechnie znanym jako "Ostatki". Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i niektórych jej Członków. w czasie balu działał tzw. "szwecki stół" ze zdrowymi przekąskami, kanapkami i czymś do picia. A DJ zadbał o to, żeby każdy uczeń i uczennica z uśmiechem na twarzy opuscili salę, angażując wszystkich do udziału w różnych zabawach oraz tańcach.

Przy okazji RR chce podziękować Mamom, które pomogły przygotować 240 kanapek dla uczniów na balik karnawalowy:

p. Musiolik, p. Juzyk, p. Tarasiewicz, p. Ziebura, oraz uczniom: Natalia, Marek i Karolina.

Dziękujemy!!!