• Dziś dzień... na pomarańczowo! Dzień Dyni

30 października, już po raz drugi w historii naszej szkoły obchodziliśmy Dzień Dyni! Panie uczące języka angielskiego - p. Buchta i p. Sitek-Matuszewska  zapewniły nam z tej okazji nie lada wyzwania. Zaczynając od pobijania rekordu ilości osób ubranych na pomarańczowo, tworzenia dyniowych projektów długopisami 3D, na warsztatach dyniowych kończąc.

Natomiast pierwszoklasiści, którzy uczestniczą w projekcie #angielskijestfuntastyczny wykonali dynie, które pięknie wkomponowały się w brytyjskie flagi, wykonane we wcześniejszym projektowym zadaniu Dzieci poznały również słówka związane z tym dniem.Sami zobaczcie jak wyglądał u nas ten kreatywny dzień :)

• Technika równa się praktyka !

Uczniowie naszej szkoły stale udowadniają, że taki przedmiot jak technika równa się praktyka. Październik był miesiącem odkrywania nowych umiejętności i poznawania zasad zdrowego żywienia:

Klasy 4a i 4b wykonały zdrowe śniadanie i podwieczorek.

Klasa 4a odkrywała umiejętności zatrzymania lasu w szkle.

Klasa 5 szyła wzory i utrwalała umiejętność przyszywania guzików.

Klasa 6, korzystając z wyposażenia pracowni technicznej, zakupionego dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, odkryła umiejętność tkania na krośnie, co okazało się wieeeeeeelkim wyzwaniem.

• Koło trzecioklasisty 3a

Koło trzecioklasisty 3a cieszy się dużą popularnością i frekwencją. W czasie zajęć uczniowie tej klasy, pod opieką p. Wity, rozwijają swoje talenty, odkrywają swoje mocne strony, jak również usprawniają motorykę dużą i małą, tworząc przeróżne prace.

20 października br. klasa 3a wykonała lampiony na długie jesienne wieczory. Uczniowie wykazali się kreatywnością, a praca przyniosła wszystkim radość i satysfakcję.

W ostatnim czasie rozpoczęła się również nauka szycia oraz przycinania materiału według przygotowanych szablonów. Uczniowie usprawniali naukę różnych ściegów. Wszyscy pracowali w dużym skupieniu i zadowoleniu ze swoich postępów.

• Pasowanie pierwszoklasistów i obchody DEN

12 października b.r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość, która na celu miała uczcić dwie ważne kwestie - pasowanie pierwszoklasistów, oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Pierwsza część akademii poświęcona była naszym najmłodszym uczennicom i uczniom, którzy to pod opieką p.Serwotki i p.Magdziak-Tyszko przedstawili się społeczności uczniowskiej i wzięli udział w teście, przygotowanym przez starsze koleżanki i starszych kolegów. W wydaniu pierwszoklasistów mogliśmy również usłyszeć wesołe rymowanki oraz zobaczyć szalony, rock'n'rollowy taniec.

Następnie, członkowie Samorządu Uczniowskiego wykazali się dużym poczuciem humoru, prezentując swoje aktorskie zdolności w krótkim, ale zabawnym skeczu, gdzie to wcielając się w role pracowników biura podróży, planowali wczasy dla wszystkich pracowników szkoły.

Całość zakończyła się uroczystym odśpiewaniem "sto lat" przez wszystkich uczniów oraz rodziców pierwszoklasistów, oraz życzeniami Pani Dyrektor Anny Foks.

• W poszukiwaniu oznak jesieni

Korzystając z pogody klasa 1a, w ramach realizacji tematów z przyrody "Jesień w lesie" i "Dary jesieni", wybrała się na poszukiwania jesieni do pobliskiego lasu. Uczniowie wyposażeni w kartę pracy poszukiwacza i ołówek bawili się w detektywa. Efekty były wspaniałe. Odnaleźli oni: liście w każdym kolorze, żołędzie, jarzębinę, szyszki, mrówki i inne skarby ... największą atrakcją był nowy towarzysz całej wyprawy - kot, który towarzyszył im krok w krok w leśnej wędrówce.

• Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15 września. Choć często uczniowie i uczennice skupiają się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To przede wszystkim święto kreatywności. Dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów oraz pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.