• Wieczór w bibliotece

            W piątek 17 listopada w naszej szkole odbył się wieczór w bibliotece, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i Filię Biblioteki Publicznej w Warszowicach. Rozpoczęliśmy od „żywej gry planszowej”- sportowa rywalizacja wzbudziła mnóstwo emocji. Po zabawie ruchowej przystąpiliśmy do realizacji zadań z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!”. Uczniowie prześledzili historię druku od hieroglifów, po współczesne drukarki 3D. Każdy miał okazję wykonać pieczątkę z ziemniaka i za pomocą tak przygotowanych stempli „wydrukować” swoje imię. Kolejnym zadaniem była kaligrafia. Uczestnicy poznali techniki i narzędzia do kaligrafii. Niczym średniowieczni skrybowie za pomocą gęsich piór zapisywali kolejne litery, a nawet całe zdania. Część uczniów zachwyciła sztuka kaligrafii, uznali ją za bardzo relaksujące i wyciszające zajęcie. Spotkanie urozmaicone zostało również tanecznym akcentem. Organizatorami wieczoru w bibliotece były p. Elżbieta Lala, p. Dorota Klos, p. Anna Sitek-Matuszewska i p. Martyna Karkoszka.

          • "Prezent pod choinkę"

            Jak co roku Uczennice i Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”: w opakowanym papierem pakunkowym pudełku po butach przygotowali świąteczne prezenty dla dzieci w trudnej sytuacji w krajach za naszą wschodnią i południowo-wschodnią granicą. We wtorek 14. listopada 43 prezenty z SP Warszowice rozpoczęły swoją długą drogę przez Żory i Dzięgielów (k. Cieszyna) do swoich odbiorców w Ukrainie, Białorusi, Rumunii i Bułgarii.Mądra Księga powiada: „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu.” (Dzieje Apostolskie 20,35) Bardzo dziękujemy za udział w akcji!fb:We wtorek 14. listopada 43 prezenty przygotowane przez Uczennice i Uczniów SP Warszowice rozpoczęły swoją długą drogę do celu w ramach akcji #Prezent pod choinkę Bardzo dziękujemy za udział w akcji! ♥️

          • "Poezja jest kobietą"

            7 listopada br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski Poezja jest kobietą dla klas 5-8. Tematyka konkursu wpisywała się w dobiegający powoli końca „Rok Kobiet”. Uczniowie recytowali utwory takich poetek jak: Halina Poświatowska, Joanna Kulmowa, Wisława Szymborska, Danuta Wawiłow czy Ewa Lipska.

            Jury w składzie: p. Anna Foks, p. Iwona Cholewa oraz p. Dorota Klos wyłoniło zwycięzców:

            I miejsce:  Klara Rosińska kl. V i Justyna Godziek kl. VIIb

            II miejsce:  Malwina Dziewirz kl. VIIb

            III miejsce: Paweł Kremiec kl. VIIb  i Marcelina Godziek kl. V

            wyróżnienia: Małgorzata Poźniak kl. VI i Nadia Pawlikowska kl. VI.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

          • 11 listopada

            Dnia 10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Niepodległości. Na akademii obecni byli uczniowie wszystkich klas, nauczyciele oraz dyrekcja.

            W części artystycznej akademii wystąpili uczniowie klas 7a i 7b. Przedstawili obecnym wagę odzyskania przez Polskę niepodległości przed ponad stu laty oraz uświadomili, czym dla nas powinna być Polska. Po części artystycznej przeszliśmy do konkursów. Każda klasa, wraz z wychowawcami, odśpiewała wcześniej wylosowaną przez siebie piosenkę patriotyczną, a następnie zaprezentowały przygotowane rano plakaty patriotyczne. Wszystkie prace możecie podziwiać w galerii, a wyniki konkursów poznamy wkrótce!

          • Wycieczka

            13.10.2023 klasy 7a, 7b oraz 8 wyjechały na Dzień Otwarty 18-tej Brygady desantowopowietrznej w Bielsku-Białej. W programie było i.in.: zwiedzanie bazy wojskowej i zapoznanie się ze sprzętem wojskowym. Oto kilka ujęć:

          • Jak chronić środowisko?

            Październik był miesiącem nauki i rozmów na temat ochrony środowiska. Klasy I-III wykonały plakaty i wzięły udział w gminnym konkursie pt.: "Dzieci mówią "nie"! paleniu śmieci ". A oto efekty ich pracy.

          • Dziś dzień... na pomarańczowo! Dzień Dyni

            30 października, już po raz drugi w historii naszej szkoły obchodziliśmy Dzień Dyni! Panie uczące języka angielskiego - p. Buchta i p. Sitek-Matuszewska  zapewniły nam z tej okazji nie lada wyzwania. Zaczynając od pobijania rekordu ilości osób ubranych na pomarańczowo, tworzenia dyniowych projektów długopisami 3D, na warsztatach dyniowych kończąc.

            Natomiast pierwszoklasiści, którzy uczestniczą w projekcie #angielskijestfuntastyczny wykonali dynie, które pięknie wkomponowały się w brytyjskie flagi, wykonane we wcześniejszym projektowym zadaniu Dzieci poznały również słówka związane z tym dniem.Sami zobaczcie jak wyglądał u nas ten kreatywny dzień :)

          • Technika równa się praktyka !

            Uczniowie naszej szkoły stale udowadniają, że taki przedmiot jak technika równa się praktyka. Październik był miesiącem odkrywania nowych umiejętności i poznawania zasad zdrowego żywienia:

            Klasy 4a i 4b wykonały zdrowe śniadanie i podwieczorek.

            Klasa 4a odkrywała umiejętności zatrzymania lasu w szkle.

            Klasa 5 szyła wzory i utrwalała umiejętność przyszywania guzików.

            Klasa 6, korzystając z wyposażenia pracowni technicznej, zakupionego dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, odkryła umiejętność tkania na krośnie, co okazało się wieeeeeeelkim wyzwaniem.

          • Koło trzecioklasisty 3a

            Koło trzecioklasisty 3a cieszy się dużą popularnością i frekwencją. W czasie zajęć uczniowie tej klasy, pod opieką p. Wity, rozwijają swoje talenty, odkrywają swoje mocne strony, jak również usprawniają motorykę dużą i małą, tworząc przeróżne prace.

            20 października br. klasa 3a wykonała lampiony na długie jesienne wieczory. Uczniowie wykazali się kreatywnością, a praca przyniosła wszystkim radość i satysfakcję.

            W ostatnim czasie rozpoczęła się również nauka szycia oraz przycinania materiału według przygotowanych szablonów. Uczniowie usprawniali naukę różnych ściegów. Wszyscy pracowali w dużym skupieniu i zadowoleniu ze swoich postępów.

          • Pasowanie pierwszoklasistów i obchody DEN

            12 października b.r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość, która na celu miała uczcić dwie ważne kwestie - pasowanie pierwszoklasistów, oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej.

            Pierwsza część akademii poświęcona była naszym najmłodszym uczennicom i uczniom, którzy to pod opieką p.Serwotki i p.Magdziak-Tyszko przedstawili się społeczności uczniowskiej i wzięli udział w teście, przygotowanym przez starsze koleżanki i starszych kolegów. W wydaniu pierwszoklasistów mogliśmy również usłyszeć wesołe rymowanki oraz zobaczyć szalony, rock'n'rollowy taniec.

            Następnie, członkowie Samorządu Uczniowskiego wykazali się dużym poczuciem humoru, prezentując swoje aktorskie zdolności w krótkim, ale zabawnym skeczu, gdzie to wcielając się w role pracowników biura podróży, planowali wczasy dla wszystkich pracowników szkoły. 

            Całość zakończyła się uroczystym odśpiewaniem "sto lat" przez wszystkich uczniów oraz rodziców pierwszoklasistów, oraz życzeniami Pani Dyrektor Anny Foks.

          • W poszukiwaniu oznak jesieni

            Korzystając z pogody klasa 1a, w ramach realizacji tematów z przyrody "Jesień w lesie" i "Dary jesieni", wybrała się na poszukiwania jesieni do pobliskiego lasu. Uczniowie wyposażeni w kartę pracy poszukiwacza i ołówek bawili się w detektywa. Efekty były wspaniałe. Odnaleźli oni: liście w każdym kolorze, żołędzie, jarzębinę, szyszki, mrówki i inne skarby ... największą atrakcją był nowy towarzysz całej wyprawy - kot, który towarzyszył im krok w krok w leśnej wędrówce.

          • Europejski Dzień Języków

            26 września to Europejski Dzień Języków. U nas w szkole już dziś (tj. 25.09) świętowaliśmy ten dzień na swój sposób. Jaki? Sami się przekonajcie!

            Jakiś czas temu, przewodniczący klas 4-8 wzięli udział w losowaniu kraju dla swojej klasy. Do wyboru były m.in. Grecja, Irlandia, Szwecja, Francja, Hiszpania, Włocy czy Niemcy. 

            Zadaniem klas było przygotowanie gazetki i przystrojenie drzwi swojej sali, jak również przygotowanie klasowego food truck'a. Możliwość skosztowania potraw pochodzących z różnych zakątków europy okazała się być punktem kulminacyjnym całego dnia. Sami oceńcie, jak udało się nam spełnić zadania!

          • Dzień Kropki

            Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15 września. Choć często uczniowie i uczennice skupiają się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To przede wszystkim święto kreatywności. Dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów oraz pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.

          • Gala Rozdania Nagród 2022/23

            Wróćmy jeszcze na chwilę do ostatnich dni tego roku szkolnego, aby przypomnieć sobie czwartkową Galę Wręczenia Nagród uczniom i uczennicom, oraz docenić ich trud i wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, olimpiad czy zawodów sportowych. Chcieliśmy jednocześnie podziękować wszystkim Orgainzatorom i Nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesów naszych podopiecznych.

          • "Jeszcze tylko.... maraton"

            Chciało by się rzec: Jeszcze tylko … maraton i koniec szkoły.

            17 czerwca 2023 r., grupa uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Warszowicach postanowiła zmierzyć się z „królewskim dystansem” – maratonem.

            Bieg rozpoczął się z małym opóźnieniem (o godzinie 8:15). Uczestnicy pokonywali kolejne okrążenia, „walcząc” z dystansem oraz zmęczeniem. Regularne zmiany w biegu sztafetowym, odpowiednie nawadnianie organizmów oraz wsparcie pani dyrektor Anny Foks, pozwalały z optymizmem myśleć o realizacji wyzwania.

            Po 2 godzinach 44 minutach i 59 sekundach grupa w składzie: Paulina Godziek, Anna Kremiec, Oliwia Kawa, Małgorzata Frysz, Paweł Gogol, Kamil Zoremba, Dawid Kuś, Szymon Juzyk, Bartosz Lipus, Łukasz Szulik, gościnnie Daniel Gogol, Anna Foks, Andrzej Skrobol i Adrian Mencner  ukończyła maraton – 42km 195m.

            Radości nie było końca. Odbyła się uroczysta dekoracja „nietypowymi medalami” a na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

          • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

            W środę 7 czerwca ośmioro uczniów klasy czwartej wraz z p. Elżbietą Lalą odwiedziło Przedszkole w Warszowicach. Celem naszej wizyty było głośne czytanie dzieciom. Zgromadzone w sali przedszkolaki z uwagą słuchały bajek i historyjek czytanych przez starszych kolegów. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem: „Książka to ogród”. Mamy nadzieję, że po naszej wizycie przedszkolaki odwiedzą bibliotekę, by poznać kolejne przygody Kici Koci, Franka Bałaganka, Reksia i innych, ulubionych bohaterów.

          • Mistrz Ortografii

            W poniedziałek 5 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii.
            Po klasowych eliminacjach wybrani uczniowie zmierzyli się testem oraz dyktandem. Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

            Mistrzem Ortografii w kategorii klas 4-6 została Wiktoria Cichoń, natomiast tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas 7-8 przypadł Ani Kremiec.

            Dziewczynom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy wszystkich uczniów do ortograficznych zmagań w kolejnym roku szkolnym!

          • Konkurs gwary w Pielgrzymowicach

            Uczennice naszej szkoły, Natalia Otręba z klasy V oraz Justyna Godziek i Malwina Dziewirz z klasy VIb, wzięły udział w XVIII Wiosennym Spotkaniu z Folklorem organizowanym przez SP Pielgrzymowice. W kategorii "godka", Natalia zdobyła I miejsce a Justyna II. Natomiast Malwina otrzymała dyplom za udział w konkursie. Uczennice do konkursu przygotowała p. Dorota Klos

          • #Odlotowyniewidomy

            Dzisiaj w naszej szkole gościł pan Sebastian Grzywacz, znany  jako #odlotowyniewidomy. Przyjechał do naszej szkoły ze swoim psem – przewodnikiem. Opowiedział nam nie tylko o tym, jak sam sobie radzi ze swoją niepełnosprawnością, ale przede wszystkim pokazał, w jaki sposób możemy pomóc osobom niewidzącym. Uświadomił nam też, że niepełnosprawność w żaden sposób nie czyni z człowieka kogoś gorszego i takie osoby mogą naprawdę wiele osiągnąć w życiu. Wyjaśnił również, na czym polega tresura psa – przewodnika i dlaczego nie wolno nam takiego psa „zaczepiać” ani dotykać. Wszystkie te informacje są dla nas naprawdę cenne i jeszcze raz dziękujemy panu Sebastianowi za prelekcję.

            Dziękujemy też panu Grzegorzowi Pisarkowi oraz pani Kindze Szwedzie i Urzędowi Gminy za zorganizowanie tego wydarzenia.

          • Dzień Dziecka 2023

            W tym roku, każda z klas na swój sposób świętowła tak ważny dzień, jakim jest Dzień Dziecka. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w międzyoddziałowych rozgrywkach sportowych oraz pikniku, szóstoklasiści w tym czasie wybrali się do Miejskiej Bilbioteki Publicznej na seans filmowy oraz autorską wystawę ceramiki. Inni, zamówili pizzę i w miłej atmosferze wspólnie oglądali wybrany przez siebie film. Natomiast klasy ósme spędzą dwa następne dni na wycieczce klasowej w Kudowie-Zdrój. Poniżej znajdziecie krótkie fotorelacje z obchodów tego święta w naszej szkole.

  • Galeria zdjęć

      brak danych