• DEN 2021

            14 października 2021 r. w święto Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste włączenie uczniów i uczennic klasy Ia i Ib do społeczności naszej szkoły. 

            W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności swoich rodziców, pierwszacy złożyli ślubowanie. Chcą być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi przyrody, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

            Po złożeniu ślubowania przez dzieci, Pani dyrektor Anna Foks dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach”. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania wierszyków i piosenek. 

            Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla samych uczniów, ale również dla ich bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę wzruszenia z oczu rodziców. To była wyjątkowa uroczystość.

          • Dzień Chłopaka 2021

            Święto Chłopców, to ważne i wyjątkowe święto, które w dniu 30 września 2021 roku, obchodziliśmy również i w naszej szkole. Każda klasa na swój sposób świętowała ten dzień. Na przykład, uczniowie klas 6 i 7a wybrali się na wycieczkę do Parku Trampolin. Pod okiem instruktorów wzięli udział w lekcji matematyki na Trampolinach. Uczyli się figur geometrycznych, ćwiczyli myślenie przestrzenne i arytmetyczne. Natomiast dziewczyny z klasy 8a zorganizowały popołudnie pełne wrażeń w stylu lat 80-tych i 90-tych. Z racji Święta Chłopaka, uczniowie i uczennice przyszli do szkoły w muszkach lub krawatach, dzięki czemu zwolnieni byli w tym dniu z odpowiedzi. 

          • Dzień Kropki 2021

            15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to popularne święto kreatywności, rozwijania wyobraźni oraz świetnej zabawy. W tym roku, w ramach obchodów Dnia Kropki, Samorząd Uczniowski i nauczyciele zorganizowali wiele ciekawych zabaw i wyzwań, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony, pobudzić wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Udało się nam również stworzyć nasze "Drzewo Talentów", które można podziwiać, jeszcze przez jakiś czas, zaraz na wejściu do budynku szkoły. Na dolnym korytarzu powstanie również galeria prac artystycznych, stworzonych przez naszych najmłodszych uczniów z klas I-III. 

          • Eko-warsztaty

            7 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eko-warsztatach przeprowadzonych przez Anna Jaklewicz Podróże/Książki/Kultura - podróżniczkę, eko-aktywistkę, inicjatorkę akcji "Książka za worek śmieci". Tematem głównym spotkania był zdrowy, ekologiczny tryb życia oraz dbanie o środowisko.

            Podczas zajęć dzieci poznały odpowiedzi na pytania, takie jak: Co łączy chipsy z lasami tropikalnymi? Dlaczego w morzach jest coraz mniej ryb? I skąd się biorą śmieci na plażach? Poznały produkty codziennego użytku, które są przyjazne dla środowiska. Przekonały się jak ich życie wpływa nie tylko na najbliższe otoczenie ale także na odległy, egzotyczny świat.

            Spotkania odbyły się w ramach Dni Promocji Zdrowia finansowanych z budżetu Urzędu Gminy Pawłowice.

          • Wracamy !

            Uczniowie klas I-szych wraz z Rodzicami spotykają się o godz. 9:00 w sali gimnastycznej.

            Klasy II-VIII spotykają się również o godz. 9:00 ze swoimi wychowawcami w następujących salach:

            II a – sala nr 4

            II b – sala nr 6

            III – sala nr 1

            IV – sala nr 10

            V – sala nr 8

            VI – sala nr 5

            VII a – sala nr 16

            VII b – sala nr 9

            VIII a – sala nr 7

            VIII b – sala nr 11

            Po zakończonych zajęciach z wychowawcą uczniowie idą do domu.

            Przypominamy o obowiązku posiadania przez dzieci maseczki w częściach wspólnych budynku oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.

            Do zobaczenia 1 września !!

          • "Szczęśliwej drogi już czas"

            25 czerwca 2021r. obchodziliśmy kolejne już zakończenie roku szkolnego, które jak i w minionym roku świętowaliśmy w reżimie sanitarnym. Był to jednak szczególny dzień dla pewnej grupy naszej szkolnej społeczności - uczniów klasy ósmej. To oni, po raz ostatni w szkole podstawowej, mieli okazję odebrać swoje świadectwa oraz podziękować za wszystko wychowawczyni p. Monice Poźniak, jak również Pani Dyrektor, która wraz z nimi kończyła przygodę z naszą szkołą, odchodząc na emeryturę. Poniżej znajdziecie zdjęcia z tej uroczystości, jak również filmik, przygotowany przez Bartłomieja Krzowskiego, jednego z ósmoklasistów, w którym wraz z kolegami i koleżankami podsumowali swoje lata nauki w szkole. 

          • Ważny egzamin czwartoklasistów

            08 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Uczniowie klasy czwartej i piątej z uwagą wysłuchali prelekcji, którą przeprowadził policjant, a następnie wszyscy bezbłędnie przejechali egzaminacyjny tor. Jeszcze raz wszystkim rowerzystom gratulujemy i życzymy szerokich i bezpiecznych dróg!

          • XVI Wiosenne Spotkanie z Folklorem

            Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach, pomimo trudnego czasu pandemii, zorganizowała kolejne już spotkanie z folklorem. Tym razem, konkurs przyjął formę zdalną. Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły stanęły na podium! W kategorii "godka" były to: Paulina Godziek (I miejsce), Natalia Otręba (I miejsce) i Malwina Dziewirz (III miejsce). Poniżej możecie zobaczyć ich występy konkursowe.

          • Let's cook!

            W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klasy czwartej tym razem wcielili się w role p. Magdy Gessler czy Michel Moran'a i nagrali filmiki, w których krok po kroku przedstawiają nam wykonanie tych prostszych jak i tych trudniejszych przepisów. A Ty, na który przepis się skusisz?

          • 100-lecie Powstań Śląskich

            Na 100 - lecie Powstań Śląskich zapraszamy do obejrzenia filmów z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Mamy nadzieję, że większość z nas czuje się Ślązakiem - czy to poprzez więzy krwi, tradycje, religię, itp.

            Po obejrzeniu filmów zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy poprzez QUIZ O POWSTANIACH ŚLĄSKICH, oraz do zrobienia prezentacji multimedialnej, lapbooka, czy plakatu związanego z tymi jak ważnymi wydarzeniami naszego województwa. Prece można wysyłać poprzez mobidziennik lub Microsoft Teams do pani Cecylii Kwiatkowskiej.

          • Pokaż to!

            Uczniowie klas młodszych naszej szkoły gościli dwie przedstawicielki projektu społecznego „Pokaż to!”. Dziewczyny, wraz ze swoim zespołem, rozpowszechniają zagadnienia związane z językiem migowym oraz z osobami głuchymi i niedosłyszącymi. Jedną z wielu inicjatyw tejże kampanii społecznej została nauka w szkołach. Monika oraz Magda udzieliły naszym najmłodszym podopiecznym lekcji podstawowych znaków Polskiego Języka Migowego. Dziewczyny poprzez zabawę starały się także przybliżyć uczniom odczucia i doznania osób głuchych lub niedosłyszących.

            Finalnie dzieci uczyły się około 10 najbardziej przydatnych zwrotów, które mogłyby przydać im się w przyszłości. Mamy nadzieję, że dziewczyny odwiedzą nas ponownie (np. na lekcji on-line jak to było na spotkaniu z uczniami klasy 4), aby utrwalić poznane gesty i być może nauczyć się nowych!

          • Fotografia Alicji w II etapie ogólnopolskiego konkursu!

            Uczniowie klas szóstych: Oliwia Kawa, Alicja Kornak, Dawid Wolner w ramach dodatkowych aktywności z geografii, wzięli udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży pt. „Człowiek, Świat, Przyroda”. Celem konkursu było nadesłanie kilku fotografii otaczającego świata, zwrócenie uwagi na piękno i delikatność szeroko rozumianej przyrody. Zdjęcie Alicji Kornak, uczennicy klasy VIa pt. „A może przejażdżka” zostało wybrane do drugiego etapu! Jury z 6179 prac nadesłanych przez 834 autorów w dwóch kategoriach wiekowych zakwalifikowało do kolejnego etapu w 257 zdjęć! Do końca kwietnia Ala zobowiązana jest nadesłać wydrukowaną na papierze fotograficznym zakwalifikowaną pracę. W pierwszej kategorii wiekowej, w której będzie rywalizowała Ala znajduje się 118 zdjęć konkursowych.

            Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu, a Ali życzymy szczęścia w kolejnym etapie. Trzymamy kciuki!

          • Mamy nowy Samorząd Uczniowski !

            W minionym tygodniu, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, udało nam się dokonać przekazania władzy Samorządu Uczniowskiego. Członkowie poprzedniego SU przypomnieli nam po krótce co, pomimo COVID-u, udało im się osiągnąć i zorganizować. A nowy SU obiecał, że postara się kontynuować słuszną działalność tej jednostki. 

            Czy chcecie poznać skład nowego Samorządu Uczniowskiego?? Oto oni:

             

          • Dla dobra ptaków

            W minionych tygodniach, uczniowie klasy czwartej w ramach lekcji przyrody i techniki brali udział w akcji zorganizowanej przez Urząd Gminy Pawłowice. Całe przedsięwzięcie miało na celu przybliżenie tematu o pożytecznych ptakach, które żywią się komarami. To właśnie dlatego zadaniem każdego z czwartoklasistów było złożenie i powieszenie budki lęgowej ufundowanej przez naszą gminę. Na przykład, dzięki takim działaniom, w okresie letnim komary nie będą nam straszne.

          • In the house

            W ostatnim czasie, podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie klasy czwartej mieli okazję puścić wodze fantazji i wcielić się w rolę architekra. Ich zadaniem było zaprojektować swój dom lub dom swoich marzeń oraz nazwać jego poszczególne elementy. A oto efekty:

          • Lekcja historii w klasie VII

            Pierwsze projekty pojazdu opancerzonego, służącego do walki, wyszły spod ręki Leonardo da Vinci. Współcześnie, po raz pierwszy, czołgi wprowadzono do walki podczas I wojny światowej, używając do ich produkcji części samochodowych i ciągnikowych.  Warto w tym miejscu wspomnieć, że pierwszy nowoczesny czołg został opatentowany w 1912 rok. Jak wyglądały czołgi w trakcie ich ewolucji? Dowiecie się z prezentacji przygotowanych przez uczniów klas VII.

            ​​​

          • Wysłali swoje imię na Marsa

            Pewnie słyszeliście o tym, że NASA wysłała kolejnego łazika na Marsa. Perseverance wylądował na Czerwonej Planecie 18 lutego br. Ale po co? Chodzi o przywiezienie próbek związanych z potencjalnie istniejącym życiem mikrobiologicznym na Marsie. Jest to pierwsza misja polegającą na zbieraniu i przechowywaniu marsjańskich skał. Z kolei Future Mars Mission to kolejne ciekawe przedsięwzięcie NASA, w którym wzięło udział także kilkoro naszych uczniów. Akcja polega na wysłaniu swojego imienia podczas następnego lotu na Czerwoną Planetę. Jeśli i Wy chcecie zdobyć kartę pokładową na lot w 2026 roku i zapisać się w historii badań kosmicznych, zachęcamy do udziału: mars.nasa.gov/participate/send-your-name/future

          • Łódź XIX wieku

            Uczniowie klasy 7a i 7b w ramach zdalnych lekcji historii, przygotowali prezentacje dotyczące Łodzi w XIX wieku. Prezentacje opisują m.in.: rozwój miasta i zmiany społeczne i ekonomiczne mieszkańców, czy podział społeczeństwa w miastach na burżuazję i proletariat. Efekty możecie zobaczyć poniżej:

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych