• Szkolne Koło Wolontariatu w akcji !

            W naszej szkole po raz kolejny udało się przeprowadzić akcje charytatywne na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami po raz kolejny przygotowali palmy wielkanocne. Wolontariusze przynieśli ogrom gałązek, z których powstało wiele palm. W Niedzielę Palmową przed kościołem parafialnym  św. Mikołaja w Warszowicach każdy mógł za dowolną kwotę zakupić palmę dla siebie. W ramach tej akcji zebrano kwotę, która mile zaskoczyła wszystkie zaangażowane w to przedsięwzięcie osoby. Zebrana suma to 3 942,00 zł !! Pieniążki przekazano na rzecz chorych przebywających w hospicjum. Cieszymy się z efektów tej oryginalnej akcji i mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów uda nam się zebrać równie imponującą sumę.

            Dla chorych przebywających w Hospicjum przeprowadziliśmy także zbiórkę środków czystości. Zebraliśmy kilka kartonów najpotrzebniejszych rzeczy. W minioną środę udało się wszystko dostarczyć na miejsce. Usłyszeliśmy wiele pięknych słów wyrażających wdzięczność każdemu, kto przyczynił się do okazanego dobra na rzecz chorych.  Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę dobra i pamiętajcie, że ono wraca!!

          • Konkurs recytatorski

            5 maja w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski dl klas 1-3. Uczestnicy prezentowali wiersze znanych, współczesnych autorów literatury dziecięcej, m.in. Wandy Chotomskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej i Danuty Wawiłow. Komisja konkursowa w składzie: p. Iwona Cholewa oraz p. Dorota Klos wyłoniła zwycięzców. Wyniki znajdziecie w zakładce "konkursy".

             

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!

          • Wyróżnienie dla Natalii !

            Natalka Otręba uzyskała wyróżnienie w finale VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę "Gadajcie jak to kiedyś we wsi pracowano" zorganizowanego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

            GRATULACJE!!

          • Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów

            W kwietniu, uczniowie klasy pier,wszej wzięli udział w zajęciach bibliotecznych,
            podczas których dowiedzieli się co to jest biblioteka oraz jakie obowiązują tam zasady. Zapoznani zostali również ze szkolnym księgozbiorem dla najmłodszych, a następnie zostali pasowani na „Czytelników Biblioteki Szkolnej”. Każdy nowo pasowany czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książeczkę. Na zakończenie pierwszaki zobowiązały się do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i do korzystania z jej zasobów. 

          • „Gadajcie, jak dawniej we wsi pracowano”

            W ramach Miesiąca Języka Ojczystego, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie ogłosił VIII Ogólnopolski Konkurs na Gadkę „Gadajcie, jak dawniej we wsi pracowano”. Nasza szkoła przystąpiła do tego konkursu w składzie: Paulina Godziek, Justyna Godziek oraz Natalia Otręba.

            Indywidualne występy uczennic, które przygotowane zostały przez p. Dorotę Klos, zostały nagrane w szkolnym studiu nagrań przez p. Teresę Buchtę, a grafikę opracował członek Samorządu Uczniowskiego - Rafał Szymura (udało się to dzięki sprzętowi z Laboratoriów Przyszłości). Następnie wszystkie trzy nagrania zostały wysłane do organizatorów konkursu.

            Okazało się, że Natalia zakwalifikowała się do finału i 28 kwietnia br. weźmie udział w gali finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego!!

            Teksty autorskie zostały napisane przez p. Annę Foks,  p. Stanisława Stencla oraz p.Dorotę Klos.

            Ponieważ regulamin konkursu zabrania publikowania nagrań przed rozstrzygnięciem finałowym, występy naszych uczennic umieścimy na stronie szkoły w poźniejszym terminie.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu, a Natalii życzymy sukcesu w finale.

             

          • Kolejny etap turnieju BRD

            18 kwietnia br. nasza szkoła wzięła udział w kolejnym etapie turnieju BRD - etapie powiatowym. Reprezentowały nas drużyny w dwóch kategoriach:

            młodsza - Lena Kremiec, Marcelina Godziek, Adrian Lasek i Kamil Kuś

            starsza - Bartosz Lipus, Filip Gojny i Dawid Kuś

            Uczniowie z kategorii młodszej zajęli II miejsce, natomiast chłopcy w kategorii starszej zajęli I miejsce i 25 kwietnia będą reprezentować szkołę w zawodach regionalnych.

            Duże osiągnięcie przypadło Bartoszowi Lipusowi, który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce indywidualnie. Po raz kolejny nad uczestnikami czuwały p. Serwotka oraz p. Kazoń.

            Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki w następnym etapie!!

          • Nasze osiągnięcia w konkursach

            W kwietniu, kiedy wspominamy kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II, uczniowie naszej szkoły, przygotowywani przez p. Małgorzatę Poźniak, wzięli udział w konkursach wiedzy o Papieżu Polaku. Pierwszy z nich odbył się 4 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Od wielu lat w ZSO w Pawłowicach organizowany jest Dzień Papieski pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice, w którym chętnie bierzemy udział. Uczniowie klas 8a i 8b sumiennie przygotowywali się do konkursu wiedzy o Janie Pawle II.

            Miło nam poinformować, że Anna Kremiec z klasy 8b zajęła w nim I miejsce a Błażej Stawarczyk z klasy 8a zajął miejsce III.

            Kolejne zmagania miały miejsce 13 kwietnia na terenie Remizo – Świetlicy przy OSP w Rudziczce. Tam, został zorganizowany już po raz XXI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II i Benedykcie XVI pod Honorowym Patronatem wójta Gminy Suszec. W konkursie wzięło udział 11 szkół z Powiatu Pszczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali Anna Kremiec, Karolina Szulik i Błażej Stawarczyk. Nasi uczniowie pracowali bardzo dzielnie i zdobyli I miejsce. Gratulujemy!

          • BRD

            31 marca br. nasza szkoła, pod opieką p. Sabiny Serwotki, p. Moniki Kazoń oraz p. Adriana Mencnera, zorganizowała konkurs wiedzy BRD dla uczniów szkół gminy Pawłowice, w którym wzięło udział 6 drużyn w grupie wiekowej starszej i 5 drużyn w grupie młodszej. Celem konkursu było zaprezentowanie wiedzy z zakresu zasad i przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test wiedzy, wykazać się umiejętnościami praktycznymi i zaprezentować umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Po zaciętej rywalizacji nasze drużyny w składzie: Adrian Lasek, Kamil Kuś, Marcelina Godziek, Lena Kremiec – drużyna młodsza, Dawid Kuś, Bartosz Lipus, Filip Gojny – drużyna starsza zajęły I miejsca i 18 kwietnia będą reprezentować naszą Gminę w kolejnym etapie - powiatowym. 

            Zwycięzcom gratulujemy!!!

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i sponsorom za pomoc w organizacji nagród.

          • Lektura na wieszaku

            W ramach innowacji Lektura z pomysłem klasa 5a kolejny raz kreatywnie podsumowała omówioną na lekcjach języka polskiego lekturę. Tym razem uczniowie zebrali najistotniejsze fakty dotyczące Katarynki B. Prusa. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że w czasie przygotowywania swoich wieszaków utrwalili treść i problematykę lektury, co znalazło również odzwierciedlenie w wysokich notach ze sprawdzianu.  

            Lekturowe wieszaki piątoklasistów możecie zobaczyć na zdjęciach. 

          • Nowe przygody Kajka i Kokosza

            Uczniowie klasy 4 a w ramach podsumowania pracy z lekturą przygotowali własne komiksy. Najpierw podczas lekcji wspólnie ustaliliśmy kryteria sukcesu, czyli składniki decydujące o ocenie. Były nimi: kreatywność autora przy wymyślaniu nowej przygody Kajka i Kokosza, określenie minimalnej ilości obrazków, wykorzystanie wszystkich typów komiksowych dymków oraz ogólna estetyka pracy. Uczniowie zaprezentowali swoje prace na lekcji i wspólnie dokonali ich oceny.  

            Zdecydowanie w 4 a mamy wielu uzdolnionych plastycznie uczniów, o czym możecie się przekonać, oglądając zdjęcia ich prac. 

          • Nasza Szkoła w Eduelo

            W tym tygodniu, klasa IIIb za zachętą p. Magdaleny Magdziak-Tyszko, świetnie bawiła się z zadaniami w Eduelo. Zadania dotyczyły części mowy, regionów naszego kraju oraz oznak wiosny. Zdobywała gwiazdki i punkty za poprawne odpowiedzi. Zadania pomogły utrwalić wiadomości i sprawdzić swoją wiedzę.

            Potwierdzamy #NaszaSzkoławEduelo

          • Wycieczka klas ósmych na wysypisko

            Wyjątkowych doznań dostarczyła ósmoklasistom, zorganizowana przez p. Agnieszkę Mertę, praktyczna lekcja fizyki i chemii, w której uczestniczyli  23 marca br.

             Tego dnia uczniowie ósmych  klas pojechali do  Zakładu Segregacji  Odpadami Komunalnymi w Rybniku, gdzie mieli  okazję na własne oczy zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca na wysypisku śmieci i poznali wagę segregowania odpadów.  Nie było zbyt wielu powodów, by pracownikom zakładu zazdrościć ich pracy, zwłaszcza, że wędrówce po  zakładzie towarzyszył wątpliwy zapach unoszący się ze stert rozkładających się śmieci.

             Ósmoklasiści mogli dowiedzieć się,  co dzieje się ze śmieciami,  które beztrosko wystawiamy w zbiorczych kontenerach przed nasze domy – przekonali się, jak wiele czasu trzeba poświęcić na segregację  tych odpadów, których nie segregujemy w domu.   

            Uzupełnieniem  wycieczki była prelekcja  multimedialna, w której pojawiło się uzasadnienie dla konieczności segregacji śmieci i przedstawienie korzyści z tego wypływających. 

            Wspomnienia z pobytu w zakładzie są tak sugestywne, że z pewnością od teraz wszyscy uczestnicy wycieczki z większą starannością będą  segregować swoje śmieci i uważnie wybierać  kontener, do którego je wyrzucą.

          • Klasowy konkurs recytatorski

            Dnia 22 marca 2023r. uczniowie klay 2a zorganizowali klasowy konkurs recytatorski. Wybrali wiersz Jana Brzechwy pt. "Sowa", ponieważ jest on nawiązaniem do dbania o swój wzrok i czytanie przy odpowiednim oświetleniu. Wszyscy pięknie się zaprezentowali, a dodatkiem były wykonane przez dzieci papierowe sówki.

            Z okazji obchodów Światowego Dnia Wody, również uczniowie klasy 2a ubrali się również na niebiesko :)

          • Pierwszy Dzień Wiosny

            We wtorek, 21 marca 2023r. uczniowie klasy 2a pożegnali zimę, robiąc drewniane marzanny. Kukiełki wykonali z drewnianych łyżek. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. W ramach laboratoriów przyszłości, dzieci wykorzystały do wykonania kukiełek kleje na gorąco, zachowując przy tym zasady BHP. Wszystkie marzanny udekorowały i upiększyły salę klasy 2a.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            W ostatnim czasie odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Poprzedzone były one kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci zaprezentowali swój program wyborczy w formie plakatów ze zdjęciem kandydata. Odbył się również specjalny apel dla wszystkich uczniów szkoły, poświęcony tej kampanii. 

            Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata, a nad całością wyborów czuwała Komisja Rekrutacyjna oraz Opiekun Samorządu - p. Teresa Buchta. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

            Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Szkoły została uczennica klasy 6a Wiktoria Cichoń, a zastępcą Paweł Jung. Cały skład Zarządu możecie znaleźć w zakładce "Uczniowie i Rodzice - Samorząd Uczniowski".

          • Jak radzić sobie ze stresem?

            W trosce o dobro i bezpieczeństwo naszych uczniów w ostatnim czasie w szkole odbyły się zajęcia oraz warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas starszych.

            Uczniowie klas 6-8 wzięli udział w zajęciach profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień przeprowadzonych przez Funkcjonariuszy Służby Więziennej w Jastrzębiu-Zdroju.

            Kolejne zajęcia profilaktyczne pt. „ Stres… nie taki straaaaszny”  przeznaczone były dla uczniów klas ósmych, którzy niebawem przystąpią do egzaminu.  Zajęcia warsztatowe miały nauczyć młodzież, wjaki sposób opanować stres, jakich technik użyć, aby  sobie z nim radzić.

          • Zdrowe śniadania w klasie drugiej

            W piątek, 10 marca 2023r. uczniowie klasy II b, pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, przygotowywali zdrowe i pożywne drugie śniadanie. Z zaangażowaniem dobierali produkty, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stolikach nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, papryki i innych zdrowych produktów. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Wszystko przebiegało w miłej atmosferze, a kolorowe kanapki, z bogactwem witamin, były zjedzone z wielkim apetytem i dostarczyły dzieciom dużo energii na całe przedpołudnie.

          • Dzień Kobiet

            8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami, a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę i... babeczki:) 

          • Dzień Języka Ojczystego

            21 lutego w naszej szkole odbył się turniej o tytuł Mistrza Języka Ojczystego. Uczniowie klas 4-8 przystąpili do drużynowej rywalizacji. W kolejnych rundach mierzyli się z zadaniami dotyczącymi szeroko rozumianej poprawności językowej. Próbowali swoich sił w „łamańcach językowych”, słowotwórstwie, ortografii…  w konkurencjach opartych na motywach ze znanych uczniom teleturniejów. Turniej był doskonałym przykładem nauki przez zabawę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, umiejętności współpracy w zespole i rywalizacji w duchu fair play!

            Wyniki w kategorii klas 4-6:

            Tytuł Mistrza Języka Ojczystego- klasa 5a

            2 miejsce- klasa 6b

            3 miejsce- klasa 6a

            Wyniki w kategorii klas 7-8:

            Tytuł Mistrza Języka Ojczystego- klasa 8a

            2 miejsce- klasa 8b

            3 miejsce- klasa 7a

          • Mamy to! XXVIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

            W dniu 16 lutego 2023 roku w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach miał miejsce finał XXVIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięło w nim udział 50 uczniów z 39 szkół podstawowych Archidiecezji Katowickiej. Miło nam poinformować, że w finale wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły. Byli to Jakub Nowak oraz Małgorzata Poźniak z klasy 5.

            Uczestnicy finału diecezjalnego musieli najpierw rozwiązać test, który składał się z 30 pytań. Po sprawdzeniu prac okazało się, że konieczna jest ustna dogrywka, w której wzięła udział Małgosia wraz z innymi dziewczynkami.  Małgosia pokonała przeciwniczki, w ten sposób zdobyła III miejsce. Bardzo dobrze test napisał również Jakub Nowak, który zdobył VIII miejsce. 

            O godz. 14.00 z młodzieżą spotkał się Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Szkudło i skierował do nich pasterskie słowo. Rozdał również nagrody zwycięzcom i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństw. Serdecznie gratulujemy Małgosi i Jakubowi.

  • Galeria zdjęć

      brak danych